2421/226
Carl von Schmidt-Phiseldeck (f. Flensborg 1853, d. Sorø 1917)
“Sommerdag paa Præstens Mark.” Sign. C. Schmidt-Phiseldeck 1885. Olie på lærred. 30,5×52.
Krakeleringer samt enkelte mindre retoucheringer. Behov for rensning.
Vurdering
Hammerslag