2420/949
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på seks stole af eg, betrukket med stribet møbelstof. Model 66. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (6)
Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
122744 (Autobud) | ||
974362 | ||
122744 (Autobud) | ||
974362 | ||
122744 | ||
974362 | ||
122744 (Autobud) | ||
974362 | ||
122744 | ||
974362 | ||
502454 (Autobud) | ||
974362 | ||
502454 |