2421/​1236

Perle-og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med south sea kulturperle flankeret af baguette og brillantslebne diamanter. Perle diam. ca. 13 mm. Vægt ca. 6,5 g. Str. 49.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Mangler en sten.

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag