2421/636
Dansk kunstner
Vægskab af bemalet træ, front med to låger udskåret med skønvirkeornamenter i relief. Ca. 1900. H. 107. B. 101. D. 28.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger.
Vurdering