2419/950
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Ottekantet tedåse af stentøj, front modelleret med skibsmotiv i relief. Dekoreret i grå glasur med grønlige elementer. Forsynet med låg af patineret bronze med kugleformet lågknop. Sign. monogram. H. inkl. låg 12,5.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Låg med mindre buler. Afslag på fodrand.
Vurdering
Hammerslag
16 bud
327644 (Autobud) | ||
883527 | ||
327644 | ||
883527 | ||
327644 (Autobud) | ||
1090054 | ||
327644 (Autobud) | ||
1090054 | ||
327644 (Autobud) | ||
1090054 | ||
327644 (Autobud) | ||
1090054 | ||
327644 | ||
1090054 | ||
144870 | ||
922832 |