2418/884
Ivan Weiss (f. 1946)
Rund gulvvase af stentøj modelleret med smal munding. Dekoreret med sort, grå og brun glasur. Sign. monogram. Kgl. P. Unik. H. 49. Diam. 40.
Proveniens: Danske Bank.
Dette emne handles i fuldmoms
Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud