2421/​809

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-3½/2½”. Bordlampe med stel af bruneret metal. Overskærm af gul/hvid metal, mellem- og underskærm af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 45.

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

802374 3.200 DKK
800549 3.000 DKK