2421/​266

Tysk brødkurv af sølv med gadronerede sider og fod, i siderne svungne hanke, stående på lav, oval fod. 20. årh. Vægt ca. 270 g. H. ved hanke 9. L. 31.

Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Fra i Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

6 bud

1060917 (Autobud) 1.750 DKK
1109825 1.700 DKK
1060917 1.650 DKK
1109825 1.600 DKK
1001610 1.550 DKK
803139 1.500 DKK

Levering i USA fra 820 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK