2421/266
Tysk brødkurv af sølv med gadronerede sider og fod, i siderne svungne hanke, stående på lav, oval fod. 20. årh. Vægt ca. 270 g. H. ved hanke 9. L. 31.
Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Vurdering
6 bud
1060917 (Autobud) | ||
1109825 | ||
1060917 | ||
1109825 | ||
1001610 | ||
803139 |