2420/​892

Peter Hjorth

Arne Karlsen (f. 1927, d. 2018)

Seng af mahogni, sider og ryg udspændt med flet. Bund med aftagelige lameller. Udført hos Interna. H. 73. L. 206. B. 125.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

801039 3.000 DKK