2421/254
Dansk fiskefad af lertøj, dekoreret i okker og grønt på gullig grund med ornamentik og blomster. 18. årh. H. 8. Diam. 30.
Opsats med skade. Større områder med glasurafskalninger. Kanthak. Krakeleringer.
Fra
i
Vurdering