2421/​714

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Salatskål af massiv stavlimet teak. Stemplet Dansk Designs Denmark, JHQ. Udført hos Nissen, Langå. H. 15,5. Diam. 43.

Proveniens: Fra Richard Nissens private samling.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

836681 1.450 DKK
823958 1.400 DKK
836681 1.350 DKK
330026 (Autobud) 1.300 DKK
836681 1.300 DKK
330026 (Autobud) 1.250 DKK
836681 1.200 DKK
330026 (Autobud) 1.150 DKK
836681 1.100 DKK
330026 1.050 DKK
836681 1.000 DKK