2421/714
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Salatskål af massiv stavlimet teak. Stemplet Dansk Designs Denmark, JHQ. Udført hos Nissen, Langå. H. 15,5. Diam. 43.
Proveniens: Fra Richard Nissens private samling.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
11 bud
836681 | ||
823958 | ||
836681 | ||
330026 (Autobud) | ||
836681 | ||
330026 (Autobud) | ||
836681 | ||
330026 (Autobud) | ||
836681 | ||
330026 | ||
836681 |