2421/820
Grete Jalk (f. 1920, d. 2006)
Fritstående to-pers. sofa med ben af eg. Sider, sæde og ryg betrukket med lyst stribet uld. Brune skindkeder. Udført hos snedkermester Johannes Hansen. L. 165.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Vurdering
806273 |