2420/​254

En kande og lille øse af sterlingsølv med hanke af træ og bakelit. Dragsted og Hingelberg (ske), Danmark, 20. årh. Vægt 527 g. H. 13 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

20 bud

2354 (Autobud) 2.600 DKK
825375 2.500 DKK
2354 (Autobud) 2.400 DKK
825375 2.300 DKK
2354 2.200 DKK
1083952 (Autobud) 2.100 DKK
2354 2.100 DKK
1083952 (Autobud) 1.700 DKK
861959 1.650 DKK
1083952 (Autobud) 1.600 DKK
287845 1.550 DKK
1083952 (Autobud) 1.500 DKK
287845 1.450 DKK
1083952 (Autobud) 1.400 DKK
287845 1.350 DKK
1083952 1.300 DKK
899542 1.250 DKK
1083952 (Autobud) 1.200 DKK
871470 1.200 DKK
1083952 1.000 DKK