2420/962
Dansk møbeldesign
Højdejustérbar taburet med stel af patineret bøg, betrukket med lyst brunt skind. 1930–40'erne. H. 76–90.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse samlinger. Senere betræk.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud