2420/1215
Safir- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med facetslebet safirer og old mine-cut diamanter. Vægt ca. 4,5 g. Str. 54
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler flere stene. Flere mellemrum udfyldt med brun substans.
Vurdering
Hammerslag