2420/652
Svend Engelund (f. Vrå 1908, d. Mårslet 2007)
To kompositioner med figurer. Usign. Attesteret på bagsiden af Nils Engelund. Olie på malepap. Lysmål 14×19 og 12×21. (2)
Landskabskompositon med revne i højre hjørne.
Vurdering
Hammerslag