2420/90
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Lyngklædt landskab med hjulspor, i baggrunden hestevogn. Sign. C Milton Jensen. Olie på lærred. 59×90.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Vurdering
Hammerslag
1082174 | ||
1157057 |