2420/959
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Monolit”. Standerlampe med stel af messing og teak, monteret med plisseret skærm af lys akryl. Udført hos Fog & Mørup. H. inkl. skærm 169.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gulnet skærm med folder og buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag