2418/38
Engelsk Georg III chatol af nøddetræ, skrå skriveklap bag hvilken små skuffer, underdel med tre skuffer, beslag og håndtag af messing og bronze. 18. årh.s. slutning. H. 104. B. 105. D. 55.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Vurdering
Hammerslag