I. L. Jensen, skole
Opstilling med en kurv med æbler, druer og ananas. Sign. E. S. kopi. Olie på malepap. 13,5×19.
Værket er antageligt en kopi efter et motiv af I. L. Jensen, udfærdiget af en af hans elever.
Mindre krakeleringer samt enkelte ridser og minimale afskalninger. Let bulet langs højre kant.
510554 | ||
1081679 |