2420/​990

Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)

Cirkulær skål af stentøj, delvis dekoreret med olivinglasur. Tryksign. alev, 22660, 214/500. Kgl. P. H. 13. Diam. 21,7.

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugs- og alderspatina. Side med revne på ca. 7,5 cm med afslag på øverste kant.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

6360 3.200 DKK
955503 3.000 DKK