2420/990
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Cirkulær skål af stentøj, delvis dekoreret med olivinglasur. Tryksign. alev, 22660, 214/500. Kgl. P. H. 13. Diam. 21,7.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugs- og alderspatina. Side med revne på ca. 7,5 cm med afslag på øverste kant.
Vurdering
Hammerslag
6360 | ||
955503 |