2420/929
Mogens Balle: Uden titel, 1974. Sign. M.B. samt på bagsiden med datering. Olie på lærred. 24 x 33.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2420/767
Mogens Balle: Uden titel, 1970/1973. Sign. MB. Olie på lærred. 24 x 33.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2420/698
Lucebert: Uden titel. Sign. Lucebert 93.X.19. Mixed media på papir. Bladstørrelse 50 x 35.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2420/581
Mogens Balle: Uden titel, 1970/1973. Sign. M.B. Olie på lærred. 24 x 33.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2420/569
Eugène Brands: Uden titel. Sign. Brands, 72. Akvarel og olie på papir. Bladstørrelse 41 x 38.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Ikke solgt
2420/556
Carl-Henning Pedersen: Komposition med figurer. Sign. CHP, Mallorca 2003. Akvarel på papir. 32 x 47.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2420/536
Anton Rooskens: Figurkomposition, 1963. Sign. Rooskens med datering. Gouache på papir monteret på lærred. 27 x 35.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2420/532
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. CHP, 1986; med dedikation. Akvarel på papir. Bladstørrelse 52 x 66.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
2420/520
Carl-Henning Pedersen: Komposition med fugle, 1944. Usign. Olie på lærred. 25 x 29.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK