2421/851
Ole Schjører-Hansen: Uden titel. Usign. Skulptur af sortmalet metal. H. 34.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2421/837
Helen Schou: Den jyske hingst. Sign. Helen Schou. Relief af forgyldt bronze. 21 x 28.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2421/811
Erik Heide: "På vej". Sign. Erik Heide, 2000. Skulptur af bronze. Udført for Politikens Galleri. H. 23. L. 15.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2421/743
Jens Galschiøt: Kvindefigur. Sign. Jens Galschiøt, unika. Delvist patineret bronze. Unika. H. 30.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2421/530
Janusz Walentynowicz: Kunstnerens selvportræt. Sign. Janusz Walentynowicz 1998. Mixed media. H. 96. B. 84.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2421/515
Louis Marcussen (Ovartaci): "Sister Ovartaci". Rygefantom af bemalet metal og papmaché. L. 38.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK