Adolf Heinrich-Hansen: Et rokokointeriør med en kvinde siddende ved et vindue. Sign. Ad. H.-H. Olie på lærred. 57,5 x 43.
Vurdering : 4.000–6.000 DKK
Hammerslag: 5.000 DKK